Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledávánínavigaci

Aktuality

Indukční ohřevy HFR úspěšně pracují v zakázkových kalírnách

30. 1. 2011

Po půl roce je možno bilancovat nasazení dvou kusů vysokofrenvenčních generátorů HFR50 v zakázkové kalírně p. Vystčila. Stávající elektronkové generátory...

Po půl roce je možno bilancovat nasazení dvou kusů vysokofrenvenčních generátorů HFR50 v zakázkové kalírně p. Vystčila. Stávající elektronkové generátory řady GV byly nahrazeny našimi 50kW indukčními ohřevy mechanicky přizpůsobenými pro přímou záměnu do léty prověřených kalících strojů EKT. Vyšší výkon paradoxně nepřinesl zvýšení spotřeby elektrické energie, ale téměř zdvojnásobení produkce, zvýšení kvality výroby a úsporu prostoru, dík které mohla být instalována další technologie. "Jak nastavíme potenciometr výkonu ráno, tak zůstane do konce směny" citujeme šéfa provozu. Dík této inovaci a kvalitě našich polovodičových indukčních ohřevů firma získala zakázky na kalení součástek např. pro automobily SCANIA. Software generátoru byl zákaznicky modifikován tak, že po každém procesu indukčního ohřívání vyhodnotí množství dodané energie do součásti a na případné mimotoleranční kusy upozorní obsluhu.

Podobná situace je ve firmě Buzuluk Komárov, kde sice tradice indukčního kalení nebyla, ale naše vysokofrekvenční indukční ohřevy řady HFR bez problémů zvládají tuto  náročnou technologickou operaci pro jednu zahraniční automobilku.

Přejít na: ↑ Obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledávánínavigaci

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuVyhledávánínavigaci